15 stycznia 2015 r. w Centrum Kultury w Żyrardowie pl. Jana Pawła II 3, odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Anglojęzycznego Festiwalu Humoru. Głównym organizatorem było Liceum Ogólnokształcące w Puszczy Mariańskiej, a sponsorami wszystkie największe wydawnictwa edukacji anglojęzycznej – Oxford, Macmillan, Pearson, a patronatem honorowym Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (uczniowie XIV LO – klasa IId wraz z opiekunem Justyna Wewiórą) mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie oraz lingwistyczne. W reprezentowaniu naszej szkoły wzięło pięcioro uczniów: Krzysztof Małecki, Marcin Segiet, Magnus Lupa, Wiktoria Smolarz oraz Damian Rakoczy, którzy wystąpili w skeczu Monty Python’a zatytułowanym „Buying a bed”. W konkursie wzięło udział 17 szkół z całej Polski. Nasza szkoła uplasowała się na I miejscu, przy czym warto dodać, że był to drugi raz kiedy wzięli w tym Festiwalu udział. Nasi uczniowie byli znakomicie przygotowani pod względem lingwistycznym i aktorskim. Po wystąpieniu wszystkich szkół można było wysłuchać przedstawienia jednego z przedstawicieli kabaretu Otto oraz pisarza Daedalusa Chaos. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Dla naszej szkoły i naszych uczniów jest to ogromne wyróżnienie, bo zajęcie pierwszego miejsca na ogólnopolskim festiwalu znaczy o bardzo dużym zaangażowaniu oraz umiejętnościach naszej  młodzieży.

Back to top