12 czerwiec  Oficjalnie rozpoczął się Festiwal Filmoteki Szkolnej w Warszawie. W uroczystości tej brały udział szkoły z całej Polski, w tym uczniowie Naszej szkoły.

Jako jedna z uczestniczek mogę śmiało stwierdzić, iż było to niesamowite przeżycie spędzić dwa dni w towarzystwie wspaniałych ludzi, którzy dzielili się swoją wiedzą na temat filmu. Na owym festiwalu można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Pierwszy dzień sprawiał dość nieciekawe wrażenie - może dlatego, że podróż bardzo zmęczyła wiele osób.

Drugi dzień natomiast był przepełniony ogromną ilością pozytywnych emocji i energii, którą dzielili się wzajemnie uczestnicy, a także animatorzy, prowadzący warsztaty w Szkole Filmowej Bogusława Lindy. Najbardziej przypadł mi do gustu warsztat aktorski, który prowadzony był przez Piotra Zelta - aktora wielu filmów i seriali, w tym 13-go posterunku, w którym to odegrał rolę Arniego. Jako dziecko miałam przyjemność oglądać ten serial, dlatego też bardzo ucieszyłam się, kiedy dotarła do mnie informacja, że właśnie przez Pana Piotra mają być prowadzone warsztaty aktorskie. Drugimi warsztatami, które bardzo mi się spodobały były te prowadzone przez Adama Kruka, który bardzo zaraził mnie swoją pasją, jaką jest krytyka filmowa. Cały festiwal oceniam bardzo pozytywnie i mam ogromną nadzieję, że w przyszłym roku również będę miała możliwość wzięcia udziału w tym niezapomnianym wydarzeniu.

Back to top