8 czerwiec  Happening czytelniczy- II edycja ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam".

O godz.12 na katowickim Rynku pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty Urszuli Bauer, Prezydenta Miasta Marcina Krupy odbył się happening czytelniczy .Celem akcji było pokazanie aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży, inicjowanie mody na czytanie, promocja czytelnictwa i bibliotek. Nasza szkoła również wzięła udział w tej imprezie. Przygotowaliśmy kolorowe stroje , transparenty z hasłami o książkach i czytaniu, włączyliśmy się w barwny korowód, który przeszedł ulicami miasta. Przynieśliśmy nasze ulubione książki oraz listę z propozycjami najciekawszych utworów literackich. Wysłuchaliśmy fragmentu książki pt"Oskar i Pani Róża",zdobyliśmy autografy pisarzy- Marty Obuch, Waldemara Cichonia, aktorów Teatru Śląskiego. Wyróżniono najlepszych czytelników poszczególnych placówek. Nagrodzonym czytelnikiem naszej szkoły została Zuzanna Bremer z kl. Ia. Zajęliśmy II miejsce w konkursie na najlepiej przygotowaną placówkę, otrzymując prenumeratę czasopisma.

Back to top