Nauczycielem wszystkiego jest praktyka.

Gajusz Juliusz Cezar

Uniform For Tolerance

2019/2020 

 

Projekt „Uniform for tolerance” ma na celu zintegrowanie młodzieży pochodzącej z  różnych środowisk kulturowych Unii Europejskiej – dzięki wspólnym zabawom, pracy i zajęciom sportowym.

Podjęte działania mają za zadanie:

  • budować pozytywne relacje międzyludzkie oraz atmosferę przyjaźni i wzajemnego zrozumienia,
  • uczyć wartości, jakimi są: szacunek, odwaga, pokój, walka o dobro na rzecz tolerancji związanej z aktywnym uczestnictwem w służbach mundurowych.
  • uczyć poszanowania dla munduru, godła, barw narodowych oraz samodzielności, tolerancji i wzajemnego zrozumienia.

Dzięki wymianie doświadczeń, mieszaniu się kultur i ich integracji zwiększymy świadomość językową uczestników projektu, a tym samym pogłębimy ich umiejętność nawiązywania nowych kontaktów z rówieśnikami pochodzącymi z innych państw UE.

Uniform-For-Toelrance - BROSZURA

https://www.youtube.com/watch?v=wxz2sl5-qqI -FILMWięcej spokojnych szkół. Powstrzymaj przemoc i zapewnij bezpieczeństwo w edukacji szkolnej

More Peaceful Schools ; Stop violence and provide safety in School Education

 

 2016/2017

Na początku roku szkolnego 2016/2017 nasze liceum rozpoczęło projekt unijny Erasmus Plus zatytułowany Więcej spokojnych szkół. Powstrzymaj przemoc i zapewnij bezpieczeństwo w edukacji szkolnej" („More Peaceful Schools ; Stop violence and provide safety in School Education”), który będzie trwał 2 lata do 31.08.2018 roku. Koordynatorami projektu są Justyna Wewióra oraz Katarzyna Nowok-Pajda, w projekcie pomaga również Dorota Palak.

W projekcie biorą udział kraje:

- Polska (Katowice)

- Turcja (Ankara, Corum)

- Anglia (Waterlooville)

- Hiszpania (Rincon de la Victoria)

- Włochy (Ladispoli)


            Odbyły się już wszystkie wizyty w ramach projektu.

- W dniach 12-16 grudnia dwoje nauczycieli Justyna Wewióra i Katarzyna Nowok-Pajda wybrały się do miejscowości Rincon de la Victoria w Hiszpanii.

Podczas wyjazdu trwającego 5 dni został opracowany plan trwania projektu, działania projektowe, wyjazdy zagraniczne oraz zacieśniono więzi pomiędzy partnerami projektu.

Opracowano wyjazdy:

- spotkanie w Polsce (marzec 2017);

- spotkanie w Turcji, Corum (październik 2017);

- spotkanie w Anglii (maj 2018).

 

Nauczyciele pracowali w szkole nad projektem, wzięli udział w prezentacji szkół przed uczniami, odwiedzili burmistrza miasta, zwiedzili miasto Malaga oraz Granada, doświadczyli wieli pozytywnych emocji co na pewno zaowocuje w kolejnych działaniach projektowych.

   Następnie od 19-25.03.2017 nasza szkoła organizowała pobyt 15 nauczycieli i 19 uczniów z krajów partnerskich. Wizyta zawierała prace nad projektem, wycieczki w różne rejony naszego regionu (Oświęcim, Kraków, Tarnowskie Góry) oraz zacieśniała więzi między uczniami, którzy gościli swoich kolegów w swoich domach, m.in. w kręgielni czy na wspólnych obiadach.

 W dniach 12-17 listopada odbyła się druga wizyta nauczycieli w ramach spotkań między projektowych w Turcji (Corum). Nauczyciele Justyna Wewióra i Dawid Ceglarek nie tylko zwiedzali tamtejsze piękne miejsca (m.in. Kapadocję), ale również pracowali nad projektem oraz wdrażaniem poszczególnych zadań do swoich szkół.

  Ostatnia wizyta, tym razem z uczniami odbyła się do szkoły w Angli (Waterlooville). Trzech nauczycieli Justyna Wewióra, Katarzyna Nowok-Pajda oraz Dorota Palak w dniach 10-17 marca wraz z czterema uczniami: Dominiką Bartnik, Nikolą Rogaczewską, Magdą Grudzień oraz Łukaszem Nalepą udali się do Londynu na dwa dni, gdzie mieli okazję zobaczyć to piękne miasto w dzień jak i w nocy. Przez pięć dni uczniowie mieszkali ze swoimi angielskimi przyjaciółmi. Wspólnie brano udział w warsztatach okołoprojektowych, a także zwiedzano pobliskie miasta.

Zakończeniem projektu będzie napisanie raportu postępów do Agencji Narodowej do dnia 30.09.2018.

 

 Szczegółowe informacje są dostępne na stronie projektu:

https://sites.google.com/site/morepeacefulschool/

 

 

Back to top