Dnia 23.01.2015 odbył się „Dzień Maturzysty”. Uczniowie klas trzecich przygotowali ciekawy repertuar.

 W piątek, 12 czerwca br., klasy policyjne wzięły udział w Dniu Otwartym organizowanym po raz szesnasty przez Szkołę Policji w Katowicach. Nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję do przyjrzenia się z bliska tajnikom policyjnego szkolenia, a także atrakcyjnym pokazom i prezentacjom.

Uczniowie klas artystycznych mieli kolejną okazję do poszerzenia wiedzy i sprawdzenia swoich umiejętności dziennikarskich, tym razem dzięki warsztatom przygotowanym przez panią Paulinę Świtałę (doktorantkę Uniwersytetu Śląskiego ) i pana Piotra Górę (operatora kamery).

 

1 września to szczególnie ważny dzień w naszym kalendarzu – początek nowego roku szkolnego i rocznica wybuchu II wojny światowej, która każe nam pamiętać o tych, którzy heroicznie bronili Ojczyzny i o zwycięstwie nad faszyzmem w 1945 roku. Przedstawiciele klas mundurowych reprezentowali naszą szkołę podczas uroczystości wieńczących obchody zakończenia II wojny światowej.

W dniach 18-22 maja b.r. odbył się obóz szkoleniowy klas pierwszych mundurowych.Na obozie działo się tradycyjnie dużo. Dzień obozowy rozpoczynał się dla uczestników pobudką o godz. 6. później następowała zaprawa poranna, toaleta, śniadanie i rozpoczęcie zajęć szkoleniowych.

 

W ramach działalności szkolnego koła wolontariatu uczniowie klas mundurowych naszej szkoły pracowali przy zabezpieczeniu trasy biegu. Była to pierwsza edycja tej imprezy.Już dzisiaj zapraszamy chętnych do zabezpieczenia tej imprezy za rok.Do zobaczenia na trasie.

 

 

23 czerwca wybraliśmy się z panią profesor Jolantą Tinel na 10 przystanek Pat-u w Warszawie. Wyjechaliśmy rano w znakomitych humorach. Dojazd do stolicy zajął nam kilka godzin. Jednak pomimo nużącej drogi poczucie humoru i podekscytowanie wciąż nam dopisywało. Przyjechaliśmy do Warszawy , zjedliśmy pyszny obiad, a następnie po dostaniu identyfikatorów, udaliśmy się przed Stadion Narodowy , gdzie znajdowały się stoiska z różnymi gadżetami. Mogliśmy wspinać się po ściance wspinaczkowej,

 

W środę 30 września klasa I e brała udział w wycieczce dydaktycznej, której celem było poznanie pracy dziennikarzy radiowych i prasowych. Największą popularnością cieszyło się studio nagrań radia „eM”.

Noszo mowa jest jak kwiotki

Nikaj niy ma lepszy godki

Takie motto towarzyszyło uczestnikom IV Konkursu Gryfny Godki, który przebiegał w Piekarach Śląskich – ostoi tradycji i gwary śląskiej.

ch te góry, te góry, te góry! To właśnie ich moc i tajemniczość sprawiła, że klasa III d postanowiła wybrać się, choć na chwilę, do stolicy polskich Tatr – Zakopanego. W czwartkowy świt 8 października, w umówionym miejscu zebrała się skromna, licząca ledwie piętnaście osób, grupka, aby pomknąć autobusami do popularnego „Zakopca”.

Back to top