“Ratownicy z Suchara”

Założycielami, a jednocześnie Członkami Honorowymi są uczniowie klasy pożarniczej i wojskowej:

Oliwia Sowa, Dominika Romanek, Julia Piasecka, Bartosz Bobeł, Oliwer Szwarc, Dominik Skiba

 

 
   

Grupa ta została powołana dzięki uczniom, którzy uczą się na profilach strażackim oraz wojskowym, a prywatnie działają w swoich jednostkach OSP i interesują się pierwszą pomocą. W ramach grupy uczniowie mają bogaty wachlarz wiedzy oraz uprawnień, począwszy od podstawowej pierwszej pomocy poprzez EFR (Emergency First Response), kończąc na KPP(Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy).

HH
15
5
1
8
12
14
Clipboard01
Previous Next

Szkolna Grupa Medyczna posiada na wyposażeniu torbę medyczną PSP R0 mającą pełne wyposażenie (zgodnie z wytycznymi normami) która jest używana zarówo podczas ćwiczeń, pokazów i zawodów jak i podczas prawdziwych działań medycznych występujących na terenie szkoły.

Grupa może pochwalić się licznymi osiągnięciami w turniejach i zawodach zarówno na szczeblu wojewódzkim jak i krajowym przez co nosi tytuł

Mistrzów Śląska w Pierwszej Pomocy

Członkowie grupy w ramach współpracy z dyrekcją szkoły są często proszeni o zabezpieczenie medyczne imprez oraz turniejów odbywających się w szkole.

 

W celu dalszego rozwoju grupy planowane są kolejne ćwiczenia oraz zawody, inwestycje w sprzęt, a dla wszystkich chętnych do dołączenia będą prowadzone nabory!

Zapraszamy do nas, poznaj jak działamy, naucz się jak ratować życie lub zostań...

Ratownikiem z Suchara!

"Ratownicy z Suchara" FACEBOOK

Back to top