15 stycznia 2015 r. w Centrum Kultury w Żyrardowie pl. Jana Pawła II 3, odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Anglojęzycznego Festiwalu Humoru. Głównym organizatorem było Liceum Ogólnokształcące w Puszczy Mariańskiej, a sponsorami wszystkie największe wydawnictwa edukacji anglojęzycznej – Oxford, Macmillan, Pearson, a patronatem honorowym Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dnia 17.03 klasa III E wraz z księdzem Jarosławem Ogrodniczakiem odwiedziła hospicjum im.Jana Pawła II w Katowicach . Wszyscy, dzięki czasowi jaki poświęciła nam Pani Joanna Matyja , mogli otrzymać odpowiedzi na nurtujące, czasami bardzo trudne pytania, niejednokrotnie będące tabu w życiu codziennym.

6 stycznia 2016 odbył się w hali sportowej MOSiR Szopienice turniej pt.:Kocham Reczną, czyli Mini Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej – Katowice 2016. Każda szkoła reprezentowała wylosowany kraj europejski biorący udział w Mistrzostwach Europy.

Misją XVIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” było utrwalanie i kultywowanie pamięci o tym, co się działo w KL. Auschwitz.Uczennica klasy IIIa – Adrianna Cyrek otrzymała kwalifikacje do wystawy w tym konkursie. Jest to duże wyróżnienie, gdyż na konkurs wpłynęły 523 prace, w tym 490 z Polski.

29 stycznia w klasie pierwszej artystycznej odbyły się warsztaty architektoniczne prowadzone przez panią reprezentującą Wyższą Szkołę Technologiczną w Katowicach. Warsztaty poprzedzone były wykładem poświęconym projektowaniu architektury miejskiej.

„KIERUNEK POŁUDNIE” – tak została zatytułowana wycieczka, której celem było zwiedzenie Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Wycieczka odbyła się w czwartek 28.01.2016 r. Uczestniczyło w niej dwanaście chętnych osób głównie z klasy Ia i Ib. Dopasowana godzina odjazdu pociągu pozwoliła na szybki transfer ze szkoły do samego miejsca docelowego. Relacja z wycieczki na stronie koła www.suchartur.blox.pl 

Uczniowie klasy artystycznej mieli okazję uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez Igę Bancewicz i Kornela Sadowskiego absolwenta naszego liceum , obecnie studentów III roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Zajęcia podzielone zostały na dwie części:  pierwsze ćwiczenia aktorski oparte na metodzie S. Booka ;

Kolejna wycieczka Szkolnego Koła Turystycznego Suchartur, która odbyła się we wtorek 10 listopada 2015r. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie głównie z klas pierwszych.

Piątego marca 2016 roku wybrałyśmy się z Panią Tinel na dzień otwarty Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Wyjechałyśmy rano, ok. godz.7:00 z centrum Katowic. Podróż nie trwała zbyt długo , bo tylko 2,5 godziny .

23 III 2016 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (etap szkolny) . Celem konkursu było popularyzowanie wśród młodzieży przepisów przeciwpożarowych , zasad postępowania na wypadek pożaru , znajomości technik pożarniczych.

Podkategorie

,,,,,,

Back to top