Kwiecień Trzy dni w okolicach Zakopanego to kolejna propozycja koła turystycznego Suchartur.

Uczniowie z klas Ia, Ic, Ie, IIa, IId, IIe i III d mieli okazję aktywnie wypocząć podczas pieszych wycieczek po Tatrzańskim Parku Narodowy i w trakcie zdobywania Gubałówki ( w czym niektórym z pomocą przyszła PKL). Nie zabrakło również czasu na poznanie atrakcji kulturalnych Podhala, a należały do nich między innymi:

-warsztaty malowania na szkle w Białym Dunajcu,

-zajęcia tworzenia własnych prac inspirowanych dziełami Hasiora,

-zwiedzanie Muzeum Karola Szymanowskiego ( willa Atma),

-cmentarza zasłużonych na Pęksowym Brzyzku.

Po atrakcjach kultury wysokiej nasi uczniowie mieli okazję nieco się rozerwać, a to dzięki wizycie w Muzeum Figur Woskowych na Krupówkach i w trakcie dyskotek, które niezłomnie organizował pan Ceglarek.

Ważnym elementem naszego wyjazdu były zajęcia w Bibliotece Publicznej w Białym Dunajcu. Zajęcia te wpisują się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa realizowany przez panią Małysz. Uczniowie mieli okazję poznać ciekawostki dotyczące życia kulturalnego mieszkańców, posłuchać opowieści gwarowych, a także skosztować potraw z regionu : moskalików i domowe ciasto. Dawid z IIe zaprezentował gwarę śląską, recytując zabawny tekst o powstaniu Śląska.

Powołując się na słowa Kundery (...) 'kto nie myśli o swym ciele, ten łacniej pada jego ofiarą' wspomnę o jeszcze dwóch przyziemnych sprawach, acz ważnych, bo wpływających na nasze samopoczucie i zapewniających nam dobry nastrój. Mam na myśli pyszne jedzenie i ładną, zadbaną willę z pokojami w stylu zakopiańskim.

Tradycją wycieczek Suchartura jest konkurs wiedzy, który jest podsumowaniem zdobytych na wycieczce wiadomości.Gratulujemy zwycięzcom: Angelice i Magdzie z I a, Patrykowi i Wojtkowi z IIe, Karolinie i Marcelowi z I e i Ani z II a.

Back to top